Gol Pumps SBN 64-4 KW45 Vertical Multi Stage Inline Pump SS316 (27000 GPH, 4in)
$2,185.00
In Stock
In Stock
Description
What’s Included
- (1) Pump
| Item# | 4378051 |
| Brand | Gol Pumps |
| Manufacturer’s Warranty | 1 year limited warranty |
| Ship Weight | 500.0 lbs |
| Max. Flow | 27,000 GPH |
| Port Size | 4 in |
| Max. Head Pressure | 561 ft |
| Vertical Lift | 17 ft |
| Solids Capacity | 0 in |
| Power Cord | 0 in |
| Inlet Diameter | 4 in |
| Max. Working Temperature | 122 °F |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Max. PSI | 248 PSI |
| Product Weight | 500.0000 lb |
| Dimensions L x W x H (in.) | 15.0 x 13.0 x 37.0 in |
Gol Pumps SBN 64-4 KW45 Vertical Multi Stage Inline Pump SS316 (27000 GPH, 4in) Specs
| Brand | Gol Pumps |
| Manufacturer’s Warranty | 1 year limited warranty |
| Ship Weight | 500.0 lbs |
| Max. Flow | 27,000 GPH |
| Port Size | 4 in |
| Max. Head Pressure | 561 ft |
| Vertical Lift | 17 ft |
| Solids Capacity | 0 in |
| Power Cord | 0 in |
| Inlet Diameter | 4 in |
| Max. Working Temperature | 122 °F |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Max. PSI | 248 PSI |
| Product Weight | 500.0000 lb |
| Dimensions L x W x H (in.) | 15.0 x 13.0 x 37.0 in |
You must be logged in to post a review.







Reviews
There are no reviews yet.