Gol GPDC 120V/I Solar Deep Well Pump (528 GPH, 295ft Head, 120VDC)
$366.00
In Stock
In Stock
Description
Save Energy
What’s Included
- (1) Pump
| Item# | 4936631 |
| Brand | Gol Pumps |
| Manufacturer’s Warranty | 1 year limited warranty |
| Ship Weight | 37.0 lbs |
| Max. Flow | 528 GPH |
| Port Size | 1 in |
| Max. Head Pressure | 295 ft |
| Watts | 1,100 |
| Amps | 8.3 |
| Power Cord | 780 in |
| Solar Powered | Yes |
| Product Weight | 37.0000 lb |
| Dimensions L x W x H (in.) | 31.0 x 6.0 x 6.0 in |
Gol GPDC 120V/I Solar Deep Well Pump (528 GPH, 295ft Head, 120VDC) Specs
| Brand | Gol Pumps |
| Manufacturer’s Warranty | 1 year limited warranty |
| Ship Weight | 37.0 lbs |
| Max. Flow | 528 GPH |
| Port Size | 1 in |
| Max. Head Pressure | 295 ft |
| Watts | 1,100 |
| Amps | 8.3 |
| Power Cord | 780 in |
| Solar Powered | Yes |
| Product Weight | 37.0000 lb |
| Dimensions L x W x H (in.) | 31.0 x 6.0 x 6.0 in |
You must be logged in to post a review.












Reviews
There are no reviews yet.