Gol GPDC 150V/I Solar Deep Well Pump (528 GPH, 393ft Head, 150VDC)
$402.00
In Stock
In Stock
Description
Save Energy
What’s Included
- (1) Pump
| Item# | 4936594 |
| Brand | Gol Pumps |
| Manufacturer’s Warranty | 1 year limited warranty |
| Ship Weight | 35.0 lbs |
| Max. Flow | 528 GPH |
| Port Size | 1 in |
| Max. Head Pressure | 393 ft |
| Watts | 1,300 |
| Amps | 8 |
| Power Cord | 780 in |
| Solar Powered | Yes |
| Product Weight | 35.0000 lb |
| Dimensions L x W x H (in.) | 31.0 x 6.0 x 6.0 in |
Gol GPDC 150V/I Solar Deep Well Pump (528 GPH, 393ft Head, 150VDC) Specs
| Brand | Gol Pumps |
| Manufacturer’s Warranty | 1 year limited warranty |
| Ship Weight | 35.0 lbs |
| Max. Flow | 528 GPH |
| Port Size | 1 in |
| Max. Head Pressure | 393 ft |
| Watts | 1,300 |
| Amps | 8 |
| Power Cord | 780 in |
| Solar Powered | Yes |
| Product Weight | 35.0000 lb |
| Dimensions L x W x H (in.) | 31.0 x 6.0 x 6.0 in |
You must be logged in to post a review.







Reviews
There are no reviews yet.