Hallowell U3226-5A-PT Premium Steel Locker, Five Tier (66″H x 36″W, Tan, Add-On)
$344.00
In Stock
Hallowell U3226-5A-PT Premium Steel Locker is a 66in H five-tier add-on unit. This Tan locker is the most space-efficient way to expand modular personal storage rows for large teams.
- Compact add-on attaches to starters to provide more storage at a reduced cost.
- Durable 16-gauge steel doors with reinforced frames resist daily abuse.
- Louvered design maintains a fresh internal environment for stored gear.
- Recessed handles offer a safe, flush profile for narrow staff walkways.
- Authorized Dealer; New condition with 2-year warranty.
In Stock
Description
Hallowell Premium Wardrobe and Box Lockers are all purpose, louvered door lockers designed for the storage of all personal belongings.
What’s Included
- (1) Five Tier Premium Locker
| Item# | 4395812 |
| Brand | Hallowell |
| Manufacturer’s Warranty | 2 year limited warranty |
| Ship Weight | 149.0 lbs |
| Height | 66 in |
| Width | 36 in |
| Wall Mounted | No |
| Shelves (qty.) | 0 |
| Wheels | No |
| Doors (qty.) | 15 |
| Assembly Required | Yes |
| Lockable | Yes |
| Material | Steel |
| Adjustable Shelves | No |
| Product Weight | 149.0000 lb |
| Dimensions L x W x H (in.) | 12.0 x 36.0 x 66.0 in |
Hallowell U3226-5A-PT Premium Steel Locker, Five Tier (66"H x 36"W, Tan, Add-On) Specs
| Brand | Hallowell |
| Manufacturer’s Warranty | 2 year limited warranty |
| Ship Weight | 149.0 lbs |
| Height | 66 in |
| Width | 36 in |
| Wall Mounted | No |
| Shelves (qty.) | 0 |
| Wheels | No |
| Doors (qty.) | 15 |
| Assembly Required | Yes |
| Lockable | Yes |
| Material | Steel |
| Adjustable Shelves | No |
| Product Weight | 149.0000 lb |
| Dimensions L x W x H (in.) | 12.0 x 36.0 x 66.0 in |
You must be logged in to post a review.






Reviews
There are no reviews yet.