Gol A7X77CR30/04 6in Deep Well Pump SS (31800 GPH, 30 HP, 4in)
$2,476.00
In Stock
In Stock
Description
What’s Included
- (1) Pump (1) motor (1) Control box
| Item# | 4481024 |
| Brand | Gol Pumps |
| Manufacturer’s Warranty | 6 month limited warranty |
| Ship Weight | 301.0 lbs |
| Max. Flow | 31,800 GPH |
| Horsepower | 30 HP |
| Port Size | 4 in |
| Volts | 460 |
| Max. Head Pressure | 364 ft |
| Max. Working Temperature | 104 °F |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Max. PSI | 158 PSI |
| Phase | Three-phase |
| Product Weight | 276.0000 lb |
| Dimensions L x W x H (in.) | 73.0 x 5.0 x 5.0 in |
Gol A7X77CR30/04 6in Deep Well Pump SS (31800 GPH, 30 HP, 4in) Specs
| Brand | Gol Pumps |
| Manufacturer’s Warranty | 6 month limited warranty |
| Ship Weight | 301.0 lbs |
| Max. Flow | 31,800 GPH |
| Horsepower | 30 HP |
| Port Size | 4 in |
| Volts | 460 |
| Max. Head Pressure | 364 ft |
| Max. Working Temperature | 104 °F |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Max. PSI | 158 PSI |
| Phase | Three-phase |
| Product Weight | 276.0000 lb |
| Dimensions L x W x H (in.) | 73.0 x 5.0 x 5.0 in |
You must be logged in to post a review.







Reviews
There are no reviews yet.